snadnyvydelek.unas.cz

Propagace webových stránek

Po vytvoření webu nás čeká ještě jedna důležitá věc a to dostat na web nějaké návštěvníky. Můžeme řící že to jde dvěma způsoby:

1) Umělý přísun návštěvníků

Za použití autosurfů - registrujete se do autosurfu (websurf, autohits), zobrazujete stránky ostatních členů a za to dostáváte body. Za získané body ostaní uživatelé navštěvují Vaši stránka je to tzv. výměnný systém.

autosurf websurf.cz

autosurf autohits.horys.cz

2) Přirozená cesta

Chcete docílit, aby se Vaše stránky zobrazovali na předních pozicích vyhledáváčů. A tím pádem přicházeli návštěvníci na Váš web? Základem toho všeho je registrace do různých katalogů a budování zpětných linků.

Možná, že jste už na webu narazili na firmu, která slibuje zařazení odkazů do více katalogů. Málokterá funguje dobře a všechny jsou placené. Určitě umistěte odkaz na Seznam, Atlas a Centrum a do celosvětového katalogu dmoz.org. Zvažte slovenské katalogy Zoznam.sk, Superzoznam.sk. či katalogy jako netagent, navrcholu, toplist atd.

Zpětné odkazy jsou důležitou složkou, která přináší vyšší rating (hodnocení) Vašich stránek ve vyhledávačích.. Výhodné také je odkazovat na sebe z relevantních webů, jelikož to bývá velice účinný způsob zvýšení návštěvnosti. Nicméně ten nejvýraznější pozitivní dopad má linkbuilding, na optimalizaci pro vyhledávače, jelikož algoritmy současných vyhledávacích robotů a strojů (zejména Google.com), kladou velký důraz na kvalitní, relevantní a dobře definované odkazy na jiných webech. Tyto zpětné odkazy totiž robotovi slouží jako určitý důkaz, že pokud je na stránku odkazováno, zřejmě bude kvalitnější než stránky s velmi malým počtem zpětných odkazů. Je to jedna část pravidla, podle níž vyhledávače uspořádávají výsledky. Pokud tedy chcete kvalitně optimalizovat své stránky, potom by budování odkazů rozhodně nemělo chybět.

Zaměřte se také na samostatnou optimalizaci webu pro vyhledávače. Mezi zíkladní prvky patří použizelnost webu. Správné použití jednotlivých tagů (title, h1, h2, atd.), na škodu není ani validita zdrojového kódu. Logická stavba webu, prolinkování jednotlivých podstránek, vyhněte se duplicitním stránkám.

mp3tube banner 120x240

3.6.2010 Přidána stránka s mými statistikami na neobux.com

25.5.2010 Změna URL podstránek, přidány informace o klikačkách neobux.com a linkgrand.com

4.5.2010 Změna designu webu a obsahu